OC Komunikacyjne

PZU ogłasza rewolucję w ubezpieczeniach komunikacyjnych i stawia na rzetelność oraz wygodę klienta. Na czym mają polegać zmiany i jakie korzyści mają nam przynieść?

Ubezpieczenie OC to w skrócie ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Chroni nas ono przed finansowymi konsekwencjami szkód wyrządzonych osobom trzecim, pokrywając zniszczone mienie i szkody osobowe.

Dotychczas, gdy np. ktoś uderzył w nasze auto na drodze, osobiście musieliśmy stawić się u ubezpieczyciela sprawcy i zgłosić wyrządzoną przez niego szkodę. Firma dokonywała oględzin naszego pojazdu i jego uszkodzeń, a następnie likwidowała szkodę. Często zdarza się jednak, że sposób naprawy szkody budzi duże wątpliwości, szczególnie, jeśli mamy do czynienia z mało uznanym ubezpieczycielem, który oszczędza na czym się da, by przyciągnąć klienta jak najniższymi składkami.

Na czym ma więc polegać rewolucja OC w wykonaniu PZU? W przypadku, gdy inny użytkownik drogi powoduje szkodę komunikacyjną na naszym pojeździe, nie musimy już kierować się do jego ubezpieczyciela i tracić mnóstwo cennego czasu na opis zdarzenia i oględziny naszego wozu. Odszkodowanie otrzymujemy od swojego ubezpieczyciela, czyli PZU, a dodatkowo firma zajmuje się wszelkimi formalnościami. Nas – kolokwialnie mówiąc – “nic nie obchodzi”.

Rewolucja OC w PZU niesie ze sobą możliwość skuteczniejszego, szybszego i przede wszystkim rzetelniejszego naprawienia szkody. Nie będziemy musieli martwić się już, że zamiast oryginalnych części dostaniemy zamienniki czy lakier niższej jakości. PZU nie wyznaczyło przy tym dolnego i górnego limitu wartości szkód. Warto jednak zaznaczyć, że usługa nie będzie obejmować szkód osobowych.
Dla nowych, ale przede wszystkim dotychczasowych klientów ważną informacja będzie fakt, że rewolucja PZU nie będzie ze sobą niosła podwyżek składek. Ponadto, nowa oferta skierowana jest nie tylko do potencjalnych klientów, ale również osób, które z PZU związane są nawet rok. No więc jak, gotowi na rewolucję?